Bold Ruler

18. července 2009 v 20:44 | Crazy
Bold Ruler se narodil na Claiborne Farm v Paris, Kentucky po otci Nasrullah a matce Miss Disco. trénoval ho Sunny Jim Fitzsimmons a jezdil ho Eddie Arcaro a jako tříletý vyhrál Bold Ruler roku 1957 Flamingo Stakes v traťovém rekordu. Potom vyhrál Wood Memorial Stakes. V USA na závodech trojkoruny Bold Ruler prošel jako 6:5 favorit v Kentucky derby, ale slábl v cílové rovince a skončil čtvrý. Podle cílového snímku zvítězil Iron Liege. V Preakness Stakes Bold Ruler zvítězil, potom skončil třetí v Belmont Stakes. V tomto roce Bold Ruler vyhrál i jiné důležité závody a jeho výkony za rok 1957 mu vynesly Eclipse Award za šampiona tříletách koní, Šampion sprinterů a cenu Kůň roku.

Po krátké kariéře ve čtyř letech Bold Ruler odešel do stáje na Claiborne Farm kde působil jako plemeník a zplodil jedenáct vítězů, kteří se dostaly do Síně Slávy, jako Gamely a Secretariat. A byl dědečkem Bold Forbes, Ruffian a Spectacular Bid. Byl nejlepší plemeník v severní Americe sedm let po sobě mezi 1963 a 1969.

Bold Ruler zemřel na Claiborne Farm v roce 1971 a byl tam pohřben. V roce 1973 byl posmrtně převezen do Národní muzeum dostihů a Síně slávy. Bold Ruler byl uveden na 19.místě v Blood-Horse magazine v ohodnocení 100 nejlepších amerických plnokrevných šampionů 20. století.
zdroj: www.slavni-kone.wz.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.